У першого iPhone, представленого Стівом Джобсом в січні 2007 року, не було зйомного акумулятора. У той час це дизайнерське рішення здавалося дивним. Більшість смартфонів того часу поставлялися зі зйомними батареями. Пристрої на Android навіть рекламували знімні батареї як функцію, якої немає у iPhone. Зараз ситуація змінилася. Складно назвати хоча б один флагманський смартфон на Android, який би мав знімну батарею. Так чому ж виробники від них відмовилися?

Більш преміальний дизайн

Знімна батарея – сильно обмежує дизайн пристрою. У Samsung Galaxy S5 і Note 4 була пластикова задня панель, яка легко знімалася, оголюючи акумулятор. Звичайно, це зручно, але користувачі потребували більш якісних матеріалах.

Хоча у Note 4 був металевий каркас, пластикова кришка ззаду викликала багато критики з боку споживачів, які хотіли відчувати «преміальність» пристрою, який коштує своїх грошей.

Починаючи з моделі S6 Samsung вирішила попрощатися з пластиком, використовуючи виключно металеву або скляну задню панель. Це одне з рішень, яке допомогло Samsung, як бренду, домогтися успіху і отримати більше визнання на ринку смартфонів.

Більше місця для інших функцій

Знімна батарея займає більше фізичного простору в щільно упакованому сучасному смартфоні. Більша частина цього зекономленого простору використовується для додавання додаткових функцій в смартфони, таких як сканери відбитків пальців, додаткові камери і розпізнавання облич.

Тонкість і легкість

Знімна батарея вимагає додаткового шару захисту. Це призводить до потовщення пристрою. У телефоні, де кожен міліметр на рахунку, у більш «товстого» дизайну не може бути переваги (особливо, коли всі конкуренти намагаються зробити смартфони тоншим).

Смартфони з незнімною батареєю не тільки тонкі, але і легші, так як додатковий захист збільшує вагу пристрою.

Водостійкість

Якщо користувач хоче, щоб його смартфон пережив падіння в унітаз або не зламався через дощ, йому потрібен пристрій з меншою кількістю отворів. Смартфони зі знімною задньою кришкою, яка створює «щілини» і може легко відвалитися, потенційно можуть дозволити воді проникнути всередину.

Багато сучасних смартфонів без знімного акумулятора також пиленепроникні. Це дозволяє захистити нутрощі гаджета від піску і крихітних каменів.

У знімних батарей були і плюси

Звичайно, знімні акумулятори більш екологічні. Часто зі «смертю» незнімного акумулятора вмирає і сам смартфон. Це призводить до великої кількості електронних відходів, так як користувач постійно переходить на новий пристрій.

Знімні батареї також дозволяють носити з собою запасні, коли вони потрібні. Наприклад, коли людина спізнюється або у нього немає часу поставити телефон на зарядку.

Але з ними пора попрощатися

Як дискети, оптичні приводи і підключення до інтернету через телефонну лінію, знімні акумулятори залишаються в минулому. Знімні батареї були практичні (і обмежені старим дизайном і технологіями), коли смартфони були товстими і не такими функціональними, як сьогодні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут