В App Store багато всяких антивірусів. Але чи потрібні вони вашому iPhone? Розберемося разом. Приступимо!

Почнемо з того, які взагалі бувають віруси. Їх умовно можна поділити на 5 великих груп:

  • Malware. Зараз свою популярність розгубив. Але років 10-20 тому був вкрай популярний. Він проникав у ваш комп’ютер і багаторазово копіювався всередині. Зазвичай він вражав все сильніше при кожному перезавантаженні системи. Зрештою комп’ютер ставав цеглою. Потрібно було повністю перевстановлювати Windows.
  • Adware. Софт, який завалить вас рекламою. Спіймати його можна на небезпечних сайтах і з розширеннями для браузера.
  • Spyware. Цей шпигує за вами, збирає інформацію і відправляє шахраям або нечесним рекламним агентствами.
  • Ransomware. Він блокує ваш комп’ютер і вимагає викуп.
  • П’ятий взагалі не вірус. А так, спосіб шахрайства. Після відвідин небезпечних сайтів в браузері з’являється вікно, яке неможливо прибрати. Воно просить викуп для розблокування. Але лікується очищенням кешом самого браузера. А якщо не можете з цим розібратися, то просто повторно перевстановіть його.

З видами вірусів розібралися. А тепер поговоримо про саму Apple. Точніше про її політику безпеки. Вона не подобається багатьом розробникам, але зате дуже корисна для нас з вами. Творець програми відправляє його на перевірку до яблучної корпорації. Вони перевіряють все вручну і, якщо помічають щось підозріле, відправляють на доопрацювання. Виходить, що обмеження на завантажування додатків не з App Store – благо для нас. Адже все перевірено, а небезпечні програми таку перевірку точно не пройдуть.

На андроїд така можливість є, а якщо завантажувати програми на ненадійному сайті, то можна отримати вірус. Часто це взагалі підробка під додаток. Але тут потрібно розуміти ЩО і ЯК ви робите.

Оновлення в iOS

Так, ви можете зробити Джейлбрейк і теж завантажувати все з неофіційних джерел. Але вже сам Джейл неактуальний. Адже раніше він був потрібен, щоб налаштовувати систему під себе більш детально. Але з кожною новою прошивкою можливостей у користувача все більше.

Ще в iOS програми не отримують доступ до всього телефону. Тобто не отримують root-прав або доступ до інформації з інших додатків. Apple це називає принципом пісочниці. А це ще один плюс до безпеки наших даних.

З кожним оновленням iOS ви отримуєте і оновлення безпеки. У них закриваються діри, знайдені розробниками, ентузіастами і хакерами. І з’являються нові заходи захисту.

Цікавий факт: в Андроїд проблему оновлення безпеки вирішили інакше. Оскільки там все дуже сильно залежить від кожного виробника телефону. Тобто нові прошивки виходять у всіх по-різному. А не нові телефони зазвичай їх взагалі не отримують (старше трьох років). Тому Google вирішила висилати оновлення безпеки без прив’язки до прошивки. Просто кожні кілька місяців ви бачите можливість оновити її.

Оновлення на miui

Але не все так ідеально в iOS. Як вже сказано, що оновлення безпеки усувають дірки в прошивці. Ось до їх усунення у хакерів є час вам насолити або заробити на вас. Така можливість зазвичай є в найпершій версії нової прошивки (приклад: iOS 14). У невеликих оновлення (Приклад: iOS 14.0.1 і подібних) якраз йде виправлення багів і дірок.

Але ж в магазині додатків повно антивірусів. Вони мені потрібні чи ні? Ні, вони вам не потрібні. Тому що якраз самого антивіруса в них немає. Тобто вони не перевіряють ваші файли на наявність загроз. У них зазвичай буває все підряд: антиреклама, попередження про небезпечний сайт, VPN і всяке таке. Ще ці додатки нагадують вам про оновлення iOS. Коротше кажучи, ви можете все це робити без допомоги цих «антивірусів». Адже про оновлення нагадає система, а у всіх браузерах і так є вбудована боротьба з рекламою і тд.

Apple подбала про нашу безпеку. У чому вони великі молодці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут