Вчені з Китаю знайшли біологічну причину бажання помститися. Як виявилося, велику роль в цьому відіграє гормон окситоцин.

Щоправда, стосується це тільки бажання помститися за біль, завданий учаснику своєї групи. Як з’ясували вчені, при спостереженні за тим, як страждають близькі, в слині у людини підвищується рівень окситоцину.

Дослідники побачили це на одному експерименті. У першій його частині учасників розділили на дві групи і дали їм пограти в невелику карткову гру. Це допомогло сформувати команди. У другій частині учасникам було необхідно визначити колір, що з’являється на екрані слова. Той учасник, який правильно назвав колір або зробив це швидше, вигравав. Він міг покарати того, хто програв, вдаривши його струмом.

Після гри вчені зібрали зразки слини у учасників-спостерігачів другій частині експерименту. Потім вони взяли участь в додатковому МРТ-експерименті, в якому вимірювалася активність мозку.

Як виявилося, всі спостерігачі відчували велику емпатію до учасників своєї групи, якщо їм завдавали болю. По відношенню до «чужинців» ж люди висловили більше прагнення покарати їх. Рівень окситоцину в слині ріс у міру експерименту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут