Facebook досягла досудової угоди у зв’язку з позовом від користувачів з американського штату Іллінойс, які звинуватили компанію в незаконному зборі і зберіганні біометричних даних, йдеться в повідомленні юридичної компанії Edelson.

Як передає Reuters, соцмережа виплатить за угодою $550 млн. доларів.

Причиною позову став сервіс Tag Suggestions, який допомагав автоматично відзначати людей на завантажених фотографіях. Позов був поданий в 2015 році. Як пише The New York Times, група користувачів з Іллінойсу звинуватила компанію в тому, що вона порушує закон штату про приватність, збираючи дані людей без їх згоди і не попереджаючи про те, скільки вони будуть зберігатися. Facebook не погодилася з пред’явленими їй звинуваченнями.

Інформація про укладення досудової угоди за позовом в Іллінойсі з’явилася в квартальному фінансовому звіті компанії. Девід Венер, фінансовий директор Facebook, зазначив, що виплата компенсації призвела до серйозного зростання загальних і адміністративних витрат компанії, які підскочили відразу на 87% з минулого року.

Читайте також  Облачная АТС для офиса: преимущества

«Ми вирішили досягти угоди, керуючись інтересами спільноти і наших акціонерів, які прагнули залишити цю ситуацію в минулому», — цитує видання слова офіційного представника компанії.

Facebook раніше постраждала від скандалу з витоком даних, пов’язаних з британською компанією Cambridge Analitica. Ця компанія, працюючи з передвиборчою командою Дональда Трампа, з 2015 по 2016 рік отримала доступ до інформації про 87 млн осіб без їх відома, збирала дані і аналізувала активність цих користувачів. Це допомогло підбору підходящої політичної реклами. Скандал призвів до численних штрафів у різних країнах. У 2019 році в США компанію оштрафували на $5 млрд за недбале поводження з персональними даними.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут