У всі часи настільні ігри займали важливе місце майже в кожній сім’ї. І це не дивно, адже ігри – найкращий спосіб проведення часу як з рідними, так і з друзями. Крім того, це досить бюджетний засіб, який допомагає дітям розвиватися і покращувати різні навички.

Проте, звичайно ж, не всі настільні ігри для дітей корисні, і не всі з них цікаві. То яку ж з них вибрати, щоб і дітям було цікаво, і дорослі могли залучитися до гри? Є декілька універсальних варіантів, які підійдуть усім як для сімейного використання, так і для проведення невеличкої вечірки.

Шахи

Дитяча настільна гра Шаради

Шаради – це дуже весела настільна гра для команди дітей та дорослих. В неї можна грати всією сім’єю. Правила:

 • гравці по черзі тягнуть картки зі словами;
 • їх потрібно пояснити учасникам команди за допомогою синонімів

Мета гри – потрібно допомогти своїй команді вгадати якомога більше слів за одну хвилину. Для пояснення можна використовувати лише їх синоніми. Вважають, що завдяки розгадуванню шарад, розвивається і активізується мовне поле людини. Це відбувається завдяки незвичному асоціативному куту зору.

дитячі настільні ігри

Карткова гра – УНО

Uno – це справді, карткова настільна гра для дітей №1 у всьому світі! Uno не дасть занудьгувати, а лише подарує фантастичні розваги для всіх – сім’ї і компанії друзів! Основний принцип: потрібно позбутися своїх карт першим в команді, а коли в руках залишиться 1 карта, закричати «Уно»! Правила:

 • в грі бере участь від 2 до 10 гравців;
 • гравець кладе карту, а наступному потрібно покласти карту з таким самим кольором, або цифрою;
 • можна використовувати «активні» карти (пропусти хід, візьми 4 карти і т.д.).

Якщо гравець не сказав «Уно» коли в руках залишилась одна карта, а це зробив хтось інший, то він бере дві карти. Також в настільній грі для дітей Uno, є додаткові, пусті карти, на яких можна написати власні правила.

Читайте також  Який iPhone вибрати у 2022 році?

Уно

Настільна гра – Дженга (Jenga)

Дженга (Jenga) – це вежа з дерев’яних брусочків, яка росте вгору, падає і знову росте. Це настільна гра для дітей на спритність рук, кмітливість і відчуття рівноваги. Правила:

 • гра починається з вежі в 18 рівнів;
 • гравці по черзі витягують брусочки з «нижніх поверхів» так, щоб вежа не впала;
 • гравець, в якого вежа впаде – програв.

Це дуже цікава і захоплююча гра, в яку можна додати свої правила, наприклад, написати на брусках завдання для гравців.

Дженга

Твістер – зав’яже тебе в вузол!

Гра напольна «Твістер» допоможе розім’яти м’язи. Лозунг цієї забави звучить так: «Грай всім тілом!». Ігрове поле – це килимок з плямами чотирьох кольорів. Ігрові фішки – руки та ноги гравців. Правила гри:

 • потрібно крутити рулетку;
 • гравці займають участки того кольору, і тією частиною тіла, на яку покаже стрілка.

Для перемоги в грі потрібно мати гострий розум, та гнучкий хребет. Тут вираз «пліч-о-пліч» набуває нового сенсу. «Твістер» – гра на тісний взаємозв’язок гравців і на вміння, в буквальному сенсі, виповзати зі складних ситуацій. В напольну гру «Твістер» можна грати в будь-якому віці і в будь-якій компанії.

Твістер

Географічне лото – «Навколо світу»

Мабуть кожен, хоча б раз в житті, грав у лото. Проте, географічне лото набагато цікавіша і захопливіша настільна гра для дітей. Правила гри:

 • гравцям роздають великі картки з назвами країн;
 • один з гравців по одній дістає картки і називає країну;
 • гравцям потрібно знайти на своїй картці країну і назвати її столицю.

Виграє той, хто першим заповнить усі поля на своїй картці. Гравець який заповнив картку останнім – програв.

географічне лото

Звичайно, це далеко не весь перелік цікавих настільних ігор для дітей та дорослих. Та й перелічити їх усі, навряд чи вийде, адже їх список поповнюється майже щодня. Проте, ці варіанти точно зацікавлять як малечу, так і дорослих.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут