Близько 100 мільйонів Android-смартфонів були заражені китайським трояном, який поширювався через офіційний магазин додатків Google Play. За даними Forbes, шкідливі програми шпигували за користувачами, передаючи відомості про них на віддалений сервер.

00 мільйонів Android-смартфонів заражені китайським вірусом - Forbes

Розробник вірусу, китайська компанія QuVideo, опублікувала в Google Play кілька шкідливих додатків. Найпопулярніший з них, VivaVideo, було завантажено користувачами понад сто мільйонів разів.

Фахівці компанії VPNpro порадили користувачам видалити від розробника всі програми. Крім цього, вони відзначили, що невідомим додаткам не варто надавати доступ до файлів і функцій Android-пристроїв. Саме після отримання такого доступу, шкідливі програми починають збирати дані про користувачів і пересилати їх зловмисникам.

Додатки компанії QuVideo доступні в тому числі і в App Store. Однак версії додатків для iPhone і iPad не становлять загрози для користувачів. Додатки не мають можливості збору даних власників iOS-пристроїв через обмеження операційної системи.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут