Стартап ByteDance, власник популярного сервісу TikTok, до кінця березня 2020 року запустить хмарний сервіс для корпоративних клієнтів, який стане повноцінним аналогом Google G Suite. В основу проекту ляже популярний в Китаї бізнес-месенджер Lark.

 

Китайські бізнес-хмари

Китайська компанія ByteDance готується до запуску повноцінного аналога хмарних сервісів Google для корпоративних клієнтів (Google G Suite). Проект буде створений на основі існуючого універсального бізнес-додатку Lark, в Китаї відомого під назвою Feishu.

Lark – це корпоративний месенджер, який поєднує в собі календар, засіб відеоспілкування, а також можливості зберігання інформації в хмарі і редагування документів в режимі онлайн, як самостійно, так і в парі з колегами. ByteDance запустила його в квітні 2019 року.

Перетворення додатка Lark в повноцінний хмарний сервіс, пише Bloomberg, ByteDance планує завершити до кінця березня 2020 року. Він може отримати назву ByteDance Office Tools. Поширення нового проєкту вона має намір почати з Китаю, про свої плани щодо виходу на світову арену компанія поки не повідомляє.

Сама ByteDance заснована в 2012 році і в даний час, за даними Bloomberg, вважається найбільш цінним стартапом в світі. Саме ця компанія розвиває популярний відеосервіс TikTok, заснований на придбаному нею проект Musical.ly, щомісячна аудиторія користувачів якого на I квартал 2020 року перевищувала 800 млн чоловік. Також вона володіє новинним агрегатором Toutiao, що користуються попитом в Китаї .

Засновник компанії – китайський інтернет-підприємець Чжан Імін (Zhang Yiming). Станом на 2019 рік ByteDance оцінювалася в $ 75 млрд, з яких частка засновника становила близько $ 16,5 млрд, що робило його найбагатшою людиною в Китаї.

Склад нового сервісу

В даний час відомо, що ByteDance Office Tools буде включати в себе, як мінімум чотири хмарних сервіси. В їх число входять в першу чергу Docs в якості альтернативи Google Docs (редактор текстових документів) і Sheets, який замінить Google Sheets (редактор електронних таблиць).

Разом з ними ByteDance планує запустити аналог Google Keep (сервіс створення заміток) під назвою MindNotes. Альтернатива хмарного сховища Google Drive складе сервіс Cloud Storage.

Чи ввійде сам месенджер Lark до складу хмарного сервісу, або ж він залишиться у вигляді окремого додатка, на момент публікації матеріалу відомо не було.

Дуже серйозний конкурент

Вплив ByteDance на ринок корпоративних сервісів в порівнянні з більш великими конкурентами поки невеликий, однак компанія використовує різні дієві методи для захоплення цього ринку. Наприклад, в лютому 2020 року на тлі епідемії коронавірусу вона відкрила безкоштовний доступ до преміальних функцій Lark всім корпоративним користувачам.

byte601.jpg

Засновник ByteDance Чжан Імін

 

Цей крок призвів до різкого стрибка популярності додатку – за даними Sensor Tower, кількість його щоденних завантажень з App Store перевищила 22 тис. На додаток до цього ByteDance запустила окремий додаток для проведення відеоконференцій під назвою Feishu Conference.

Над розробкою Lark трудиться команда з більш ніж 1700 чоловік. Його запуск може розширити можливості смартфонів Huawei, сучасні моделі яких, в тому числі і флагманські, позбавлені встановлених сервісів Google. Також в даний час Lark використовується в ряді освітніх установ, зокрема, в Університеті Індонезії.

Ряд інших гравців ринку визнали в ByteDance, як сильного суперника. Зокрема, це зробила компанія Tencent, заборонивши всім без винятку користувачам своїх сервісів, в тому числі месенджера WeChat, ділитися посиланнями на все, що пов’язано з Lark (Feishu). Заборона також поширюється на відеосервіс Douyin, який разом з Musical.ly ліг в основу TikTok.

На хвилі епідемії коронавірусу

За даними дослідницької компанії IDC, глобальний ринок корпоративних сервісів, в тому числі і хмарних, виріс з $ 14,8 млрд в 2018 року до $ 16,5 млрд в 2019 року. Епідемія коронавірусу може стати стимулом до додаткового його розвитку не тільки в Китаї, звідки і отримала поширення ця хвороба, але і у всьому світі.

Китайські компанії, на час епідемії закриваючи офіси, закликають мільйони своїх співробітників працювати в режимі онлайн, не виходячи з дому. Аналогічні прохання стали отримувати працівники великих західних компаній, включаючи американські Microsoft і Apple. Bloomberg пише, що ПЗ, що дозволяє працівникам працювати в колективі, не перебуваючи при цьому в одному приміщенні, в доступному для огляду майбутньому буде користуватися підвищеним попитом. Це видно на прикладі додатка DingTalk від холдингу Alibaba Group – на протязі декількох тижнів він лідирує в топі найбільш скачуваних додатків в Apple App Store серед китайських користувачів. Не відстають від нього і аналоги інших китайських розробників – Cloud Conference і WeChat Work від компанії Tencent.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут