Android 11
Домінування Android на ринку мобільних операційних систем залишається вкрай міцним. До 2020 року на різних версіях ОС працюють мільярди гаджетів. Google же продовжує підтримувати щорічний випуск оновлень. Відмовившись в 2019 році від “смачних” назв, корпорація залишила цифрове позначення. Так чого чекати користувачам від 11-ї версії?

Дата виходу Android 11

У 2020 році Google ламає звичну хронологію поновлення своєї ОС. Якщо в минулому пошуковий гігант випускав ранню бета-версію в середині березня, то в цьому році вона вийшла в другій половині лютого. Втім, мова йде не про beta, а Developer Preview, яка призначена для розробників. Судячи з усього, кілька бета-версій чекають нас (а скоріше, користувачів актуальних смартфонів Pixel) цієї весни.

Дата повноцінної презентація Android 11 вже відома. Вона відбудеться на конференція для розробників Google I / O 2020 року, яка пройде з 12 по 14 травня в американському Маунтін-В’ю. У реліз ж, швидше за все, ОС потрапить не раніше осені 2020 року.

Яким буде Android 11

В Google продовжують вносити косметичні зміни в дизайн найпопулярнішої в світі мобільної ОС. Судячи з Developer Preview, увагу на цей раз приділять месенджерам. Android 11 зможе згорнути індивідуальний чат в месенджері в окрему піктограму, щоб отримати швидкий доступ до нього. Іконка “висить” поверх інших додатків і в один дотик відкриває чат. З якими додатками буде функціонувати ця фіча, поки невідомо. До речі, в черговий раз перероблять появу повідомлення в шторці повідомлень.

Конфіденційність та додатки

Захист особистих даних від занадто «допитливих» додатків в Android 11 вийде на новий рівень, хоча для цього багато було зроблено ще в “десятці”. Актуальні версії “зеленого робота” дозволяють на постійній основі або дозволяти додаткам користуватися, наприклад, мікрофоном, або, повністю забороняти їм це. В Android 11 користувач зможе один раз дати дозвіл додатку. Щось схоже ми бачили в останньому оновленні iOS. Цікаво, але крім збереження приватності, нововведення допоможе зберегти заряд батареї.

Глибока інтеграція 5G

Хоч про стандарт мобільних мереж п’ятого покоління говорять вже не перший рік і певні зрушення щодо оптимізації роботи з величезними швидкостями 5G були в “десятці”, робота по інтеграції продовжиться і в Android 11. Додатки, оптимізовані під нову версію ОС, зможуть відрізняти, за яким каналом зв’язку йде інтернет-з’єднання.

Покращена підтримка дисплеїв з нестандартною геометрією

Хоча гнучкі дисплеї залишаються дорогими і крихкими, але все більше смартфонів випускається саме з ними. Крім того, виробники не втомлюються експериментувати з геометрією куди більш звичних матриць, наприклад, “екран-водоспад”. Щоб розібратися з цим різноманіттям форм і вирізів, Google знову оптимізує свою ОС.
Жести Motion Sense для всіх
Якщо можна вірити тому, що ми побачили в Developer Preview, “корпорація добра” буде намагатися впровадити свою гучну жестовую систему Motion Sense і для інших смартфонів. Нагадаємо, показана вона була Google Pixel 4 і передбачає, що телефон розуміє рухи руками і бачить наближення власника. За допомогою цього. Наприклад, можна управляти відтворенням музики. Хоча, функція мало того, що заснована на унікальному сенсорі, так ще й отримала багато нарікань на свою адресу.

“Залізні” поновлення

Серед інших нововведень, помічених в Developer Preview, можна відзначити управління силою натискання на дисплей і нативну роботу з реверсивною бездротовою зарядкою. Швидше за все, в Google ще багато додадуть в бета-версіях і релізі.

Підтримувані пристрої Android 11

Першу Developer Preview можна встановити лише на смартфони серії Pixel. Причому, Pixel і Pixel XL в цей список не потрапили, що може натякати на швидке припинення підтримки цих пристроїв.

Отже, поки рання версія Android 11 доступна для:

  • Pixel 2 і Pixel 2 XL;
  • Pixel 3 / 3а та Pixel 3 XL / 3а XL;
  • Pixel 4 і Pixel 4 XL.
Зрозуміло, з виходом нових бета-версій цей список буде значно розширено смартфонами провідних виробників.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут