Після вибухнулого в мережі скандалу, який розкрив загрозу хакерської атаки на мільйони роутерів по всьому світу, Wi-Fi з’єднання перестало вважатися надійним способом передачі даних. Вік актуальної сьогодні технології шифрування WPA2 давно перевалив за десять років – не дивно, що вона виявилася вразливою для злому. Але незабаром ситуація повинна змінитися: промислова група Wi-Fi Alliance розпочала сертифікацію пристроїв з підтримкою нового протоколу безпеки. Він дозволить без побоювань підключатися до бездротових мереж.

Нова технологія називається WPA3 – вона покликана змінити застарілу WPA2, що з’явилася ще 2004 році. З прийняттям нового стандарту користувачів не зміниться практично нічого – на відміну від хакерів, яким стане набагато складніше зламати роутер користувача. Але навіть якщо вдасться отримати доступ до пристрою, додаткові системи захисту обмежать можливості зловмисника.

WiFi WPA3

Тепер у хакера не вийде «зняти» потік інформації з маршрутизатора і потім в офлайні намагатися підібрати пароль – йому постійно доведеться знаходитися поряд з передавальним устаткуванням. Також повідомляється, що старі дані будуть захищені при наступних атаках. Іншими словами, якщо зловмисник все ж підбере пароль від з’єднання, то раніше передана інформація залишиться зашифрованою – він отримає доступ тільки до нових даних.

Одним з ключових нововведень стане підтримка індивідуального шифрування для кожного підключеного до бездротової мережі пристрою. Це запобіжить витоку даних при використанні публічних точок доступу: наприклад, в кафе або метрополітені.

Крім WPA3, була анонсована нова функція під назвою Easy Connect. Як і передбачається в назві, її призначення – полегшення підключення різних пристроїв до бездротової мережі. Користувач зможе просто сканувати спеціальний QR-код, і з’єднання буде встановлено автоматично.

WiFi Router

Звичайно, впровадження WPA3 – це дуже довгий процес. Користувачеві потрібно купити новий роутер з підтримкою цього стандарту, а також замінити всі свої гаджети, або ж оновити їх прошивки для підтримки WPA3. Втім, будь-який новий роутер буде підтримувати і старий протокол WPA2.

Wi-Fi Alliance очікує, що масове впровадження WPA3 почнеться в наступному році – разом з виходом нового стандарту 802.11axі устаткування з його підтримкою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут