Світовий ринок смартфонів повернеться до зростання в четвертому кварталі, а в 2021 році позитивна динаміка збережеться завдяки запуску мереж п’ятого покоління (5G). Такий прогноз зробили в дослідницькій компанії International Data Corporation (IDC).

Аналітики IDC відзначають ознаки поліпшення на світовому ринку смартфонів. У третьому кварталі 2020 року поставки пристроїв знизилися лише на 1,3% в порівнянні з тим же періодом 2019 го.

Всього на глобальний ринок в липні-вересні надійшло 353,6 млн смартфонів. Експерти відзначають, що результат виявився вищим за прогноз IDC, який припускав зниження на 9% в річному численні. Відновлення, в основному, пов’язано з перезапуском економік по всьому світу після пом’якшення обмежень через COVID-19.

За прогнозами експертів, в жовтні-грудні 2020 року глобальні поставки смартфонів збільшаться на 2,4% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 го. За підсумками 2021 року обсяг ринку зросте на 4,4%, а до 2024 року щорічне зростання буде вимірюватися 1,3%.

Важливий тренд на шляху до відновлення смартфонів галузі – швидше ніж очікувалося відродження попиту на ряді ключових ринків, що розвиваються. Індія, другий за величиною ринок збуту смартфонів, в третьому кварталі показала впевнені результати, незважаючи на побоювання з приводу пандемії коронавируса. Бразилія, Індонезія і Росія, що займають по поставкам смартфонів четверте, п’яте і шосте місця в світі, теж демонстрували виражений зростання.

При цьому китайський ринок смартфонів у третій чверті 2020 року відновлювався не так швидко, як очікувалося, через відносно слабкий попит на пристрої з підтримкою 5G-мереж. Всі найбільші виробники в КНР перевели більшу частину своїх асортиментів на 5G-смартфони, по суті не залишивши споживачам вибору, крім як купувати більш дорогі апарати. В результаті, як прогнозують в IDC, середня відпускна ціна на смартфон в Піднебесній в 2020 році підвищиться на 11,4% відносно 2019 го.

Технологія 5G стала драйвером ринку смартфонів. Очікується, що на такі моделі в 2020 році доведеться близько 10% світового обсягу поставок трубок, а в 2024-му частка збільшиться до 29%. Цьому підйому сприятиме зниження цін на 5G-смартфони, які в підсумку будуть коштувати стільки ж, скільки і 4G-пристрої або дешевше. Згідно з прогнозами дослідників, в 2024 році середня ціна проданого смартфона опуститься до 453 доларів з 611 доларів в 2020-м.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут