Існує маса способів заблокувати рекламу на Android. Найпростіший – скористатися спеціальним розширенням для браузера, яке буде за замовчуванням блокувати всі рекламні оголошення в інтернеті. Інша справа, що у нього є пара досить відчутних недоліків. По-перше, рекламу він блокує тільки в браузері, а, по-друге, для Chrome не підходить в принципі, тому що мобільна версія браузера їх не підтримує. Тому користувачам Android доводиться шукати альтернативні способи блокування реклами . Розповідаю про найпростіший, надійному та універсальному.

Мова йде про використання приватного DNS-адреса. Вікіпедія каже, що DNS – це комп’ютерна розподілена система для отримання інформації про домени. Тобто свого роду розподільний пункт, який обробляє інформацію про сайти, а потім подає її вам в тому чи іншому вигляді. Одна з функцій DNS – це здатність блокувати певні типи сайтів або контенту, який на них міститься, на рівні трафіку. Завдяки їй, до речі, ми можемо заблокувати всю рекламу на смартфоні .

Як заблокувати рекламу на сайтах і в додатках

Невеликий дисклеймер: на сайті Adguard, сервісу блокування реклами, говориться, що для успішного блокування реклами необхідно встановити їх додаток. Ось воно. Але у мене все вийшло і без нього, майте це на увазі.

  • Перейдіть в додаток «Налаштування» на своєму смартфоні;
  • У розділі «Інші сполуки» відкрийте «Приватний DNS»;

  • Прокрутіть доступні пункти і відкрийте вкладку «Приватний DNS»;
  • Натисніть «Налаштування приватного DNS» і пропишіть в рядку dns.adguard.com .

Залежно від смартфона і використовуваної прошивки може знадобитися натиснути на кнопку «Зберегти». Але, судячи з усього, на деяких пристроях ця кнопка перестає підсвічуватися відразу після прописування приватного DNS-адреси. З чим це пов’язано, не знаю, але це і не важливо, тому що досягнення мети ніяк не заважає. У цьому випадку просто покиньте настройки, нічого не зберігаючи – всі зміни будуть застосовані автоматично і нікуди не подінуться.

Найкращий блокувальник реклами

Як я вже сказав вище, DNS – це свого роду розподільник. Коли ми використовуємо DNS від AdGuard, він починає аналізувати весь трафік, який прагне пройти через наші смартфони і блокувати той, який виходить від рекламних мереж. Справа в тому, що рекламних мереж відносно небагато, і AdGuard відомі майже всі. Тому можете бути впевнені, що 95% всієї реклами, яка зустрічається вам в інтернеті, в додатках і тим більше в іграх, буде заблоковано.

Якщо вам потрібно налаштувати додаткові фільтри, наприклад, щоб заборонити можливість входу на деякі сайти або, навпаки, додати в білий список деякі адреси, вам буде потрібно встановити додаток AdGuard. Найпоширеніші сценарії застосування додатки – це блокування сайтів для дорослих на дитячих смартфонах або дозвіл на демонстрацію реклами в іграх, де за її перегляд дають внутрішньоігрову валюту або інші плюшки. Зробити це простіше простого – досить увійти в розділ «Фільтри» і налаштувати все так, як вам потрібно.

Блокування реклами по DNS – це дуже зручна штука саме за рахунок своєї універсальності. Тобто ви можете прописати приватний DNS-адрес AdGuard в налаштуваннях всіх своїх пристроїв і більше ніколи не бачити більшу частину рекламних оголошень. Крім того, аналогічним чином ви зможете заблокувати рекламу, яку поширюють шкідливий adware. Нерідко вони проникають на пристрої користувачів під виглядом доброякісного софта, а потім впроваджують рекламні банери в шторки повідомлень, пункти налаштувань і системні програми.

Читайте також  Google закриває ще одну фірмову платформу

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут