На початку прес-конференції, коли представили MIUI 12, вийшов на сцену Лей Цзюнь. Він розповів, що оболонка відзначає свій ювілей, адже її розробка ведеться вже 10 років. На даний момент MIUI охоплює 221 регіон, підтримує 80 мов і має більш 310.000.000 користувачів в місяць. Далі презентацію вів Джин Фан, генеральний менеджер MIUI, він і розповів про всі нововведення.

MIUI 12 на даний момент базується на Android 10. Особлива увага в апдейте компанія приділила трьом аспектам системи: конфіденційності, системним можливостям і, звичайно, анімації, яка тепер стане не тільки більш плавною, а й реалістичною, а значки іконок і додатків отримають закруглені кути без драбинок навіть на екранах з низьким дозволом. Xiaomi для цього створили власний движок анімації, переписавши базовий рендеринг. Новий движок відповідає за реалістичні ефекти світла і тіні, а також за реалістичне змішування кольорів і розмиття в реальному часі. Зі сцени сказали, що що вперше анімаційні ефекти Android можна порівняти з ефектами в iOS. Технологія «Динамічна форма» вирішує проблему з анімацією повороту екрану в Android. У MIUI 12 вона стане набагато плавніше.

У новій прошивці переробили і анімації жестів. Тепер коли ви виходите з програми, анімація тепер забезпечує зворотний зв’язок в реальному часі відповідно до вашим жестом, а зміна напрямку і швидкості жесту змусить анімацію реагувати по-різному. В оболонці весь упор зроблений на те, щоб користувач відчув реальність, розробники хотіли надати правдоподібності всьому. Наприклад, якщо згорнути програму “Нотатки”, то можна побачити як перегораються сторінки в папці. Ось яке педантичне ставлення до деталей.

“Погода” теж стала більш живою, дані про погоду відображаються в реалтайм, а хмари, дощ, сніг відмальовуються ніби в слоу-мо. Також оновили фірмовий додаток “Безпека”. MIUI отримала кілька авторитетних сертифікатів конфіденційності. Вбудований антивірус буде вести лог поведінки додатків і повідомляти користувачам про всі підозрілі дії. З’явився центр управління з намальованими значками і нової анімацією підключення до Wi-Fi, Bluetooth і так далі. Оновили анімацію швидкої зарядки, додали динамічні графіки статистики енергоспоживання, а додатки при видаленні тепер ніби вибухають і виглядає це приголомшливо.

Оболонка MIUI по праву вважається однією з найкрасивіших і функціональних. Тепер краси стане ще більше завдяки функції Super Wallpaper, звідки ви можете завантажити анімовані шпалери «перехідні» з екрану блокування на домашній екран. З’явилися нові стилі і налаштування «always on display» на заблокованому екрані, а темна тема стала більш інтегрованою в систему. Що це означає? Наприклад, ви вибрали Марс, який Xiaomi деталізовано перетворили в динамічні шпалери на основі даних дослідження і високоточного тривимірного моделювання. Після включення нічний теми планета також перейде в ніч, візуально підкреслюючи як сильно розробники заморочили з деталями.

Подбали в Xiaomi і про людей з особливими потребами. Спеціальна функція на основі штучного інтелекту полегшить здійснення дзвінків для людей з поганим слухом, правда працює це поки тільки на китайській мові. Представили і новий додаток камери. Тепер в MIUI можна налаштувати відображаються пункти, які необхідні або якими ви користуєтеся найчастіше. З одного боку, це зроблено ніби від безвиході, так як вже 10 років ніхто не може переосмислити камеру так, щоб це було зручно всім. Але з іншого боку, може саме це і вихід, так як користувачів багато і кожен сам збере собі унікальний інтерфейс зручний тільки йому.

Крім того, Xiaomi також пообіцяла, що всі класичні теми MIUI, створені за останні 10 років, починаючи з найпершої, будуть заново намальовані в HD. Звичайно, завантаження цих тем буде абсолютно безкоштовна.

Повідомляється, що MIUI 12 China Beta буде доступна для наступних моделей смартфонів: Redmi K30 і K20, Mi 9 SE, Redmi Note 7, Mi8, Mi MIX 3 і багато інших. Реліз ж китайської стабільної версії буде в кінці червня, оновлення розіб’ють на 3 етапи. В першу хвилю потрапили такі пристрої: Mi 10 і Mi 10 Pro. Mi 9, Redmi K20, K30 і багато інших. Вони отримають релізний збірку в кінці червня-початку липня. Смартфони ж другої хвилі оновлення (це Mi Mix 3, Mi Mix 2S, Mi CC9 Pro, Mi 8, Redmi Note 8, Note 7). Ну а третя хвиля, в яку потрапили Mi CC9e, Mi Note 3, Mi Max 3, Redmi 7, 7A, Redmi 8 і навіть Redmi Note 5 отримають China Stable ближче до осені поточного року. Глобальну версію варто чекати не раніше середини осені поточного року і швидше за все оновлення глобалкі затягнеться до 1 кварталу 2021 року.

Xiaomi в цей раз постаралися на славу і показали надзвичайно просунуту технологію як для android-виробника. Їх нові анімації вражають, особливо порадував новий функціонал камери, після самсунга з їх заплутаними настройками це прям ковток свіжого повітря. Якщо новий движок буде однаково добре працювати як на флагманському залозі, так і на більш бюджетному, то це безперечно прорив. Як підкреслив Лей Дзюн, MIUI 12 стала «мрією», реалізованою в результаті десяти років роботи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут